آمار شهدای ایرانی حادثه منا ۴۶۴ نفر اعلام شد؛
۴۸ نفر در حادثه قطار سمنان کشته شدند؛
۱۶ آتش نشان و ۶ نفر از شهروندان در حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکوی تهران زیر آوار ماندند؛
۶۶ نفر از هموطنانمان در اثر سانحه هوایی هواپیمای ATR تهران به مقصد یاسوج فوت شدند؛
۲۷ تن از دریانوردان عزیز کشورمان در حادثه آتش سوزی نفتکش سانچی مفقود شدند؛
و … .
متاسفانه این اخبار و مشابه آن، در طول سال بارها و بارها شنیده می شود و اگر بخواهیم از اخبار حوادث جاده ای نام ببریم، متاسفانه روزانه تعداد زیادی از هموطنانمان در این حوادث جان می بازند.
همه ما از شنیدن خبرهای این چنینی که باعث فقدان عزیزانمان می شود متاثر شده ایم، چرا که حادثه تاسف بار است و خبر داغ و ناگهانی !
اما غافل از اینکه در طول سال، یک قاتل به مراتب خطرناک تر و مصیبت بار تر از حوادث، به طور خاموش جان انسان ها را می گیرد در حالی که هیچ کس هم به فکر چاره نیست و همه خوابند.
سکته های قلبی و مغزی و سرطان
فقط کافی است به این دو آمار توجه کنیم تا بفهمیم چه خبر است ؟!
سالانه بیش از ۵۰ هزار نفر در اثر ابتلا به سرطان در ایران فوت می کنند.
بیشترین آمار مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی و عروقی در دنیا با بیش از ۱۲۰ هزار فوت در سال متعلق به ایران است.
و این در حالی است که این آمارها در سال ۱۹۹۰ حدود نصف آمار فعلی بوده است.
مسلما آنچه در طول این سالها باعث افزایش چشمگیر این آمار شده، سبک زندگی نادرست و به خصوص تغذیه ناسالم است.
خصوصا که بدانیم علت اصلی سکته های قلبی و مغزی، تغذیه ناسالم امروزی و شایع ترین سرطان کشنده در ایران سرطان معده است که ارتباط مستقیمی با تغذیه افراد دارد.
و نکته آخر اینکه نرخ مرگ و میر جهانی در مبتلایان به سرطان کمتر از ۳۰% است، اما در کشور ما متاسفانه بیش از ۹۰% (یعنی بیش از ۳ برابر میانگین جهانی) سرطانی ها فوت می شوند و فقط ۱۰% آنها شانس بهبودی و درمان دارند.
امروزه با تحقیقات وسیع علم پزشکی ثابت شده که عامل اصلی شروع اختلالات متابولیک و سیستمیک التهابی که در نهایت منجر به بروز بیماری های مهلک مانند دیابت، سرطان، فشار خون و سکته های قلبی و عروقی می شوند؛ تغذیه ناسالم و کم تحرکی است.
همانگونه که پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) در حدیث شریف معروف می فرمایند: «المعدة بیت کل داء و الحمیة رأس کل دواء»
«معده (پرخوری و بدخوری) ریشه همه بیماری ها و پرهیز (از آن) سرآمد همه درمان ها است.»
در طول سالهای اخیر؛ صنعتی شدن جامعه، فرهنگ زندگی ماشینی و تجارت غذا، زمینه تولید محصولات طبیعی و سالم را کمرنگ و سفره ها را پر از غذاهای ناسالم و ناسازگار با سلامتی بدن کرده و نتیجه اینکه امروزه شاهدیم با وجود پیشرفت علم پزشکی و ابزارهای تشخیصی و درمانی، متاسفانه آمار بیماری ها و بیماران به مراتب بیشتر، درمان صعب العلاج تر و میانگین سن مفید و توانمندی افراد کاهش یافته است، به طوری که سن بروز بیماری هایی مثل چربی و فشار خون، دیابت و بیماری های نوظهوری مثل کبد چرب حتی تا سن ۲۰ سال کاهش پیدا کرده است.
این روزها، با ترویج سبک زندگی سالم بر اساس طب سنتی ایرانی و رعایت تغذیه سالم و مصرف محصولات طبیعی و ارگانیک؛ بیماری های مزمن و صعب العلاج مانند دیابت، کبد چرب و فشار خون در زمان کوتاه و با هزینه ای بسیار کمتر درمان و بهبود یافته است. همین امر باعث استقبال عمومی از مواد غذایی طبیعی، سالم و محلی (غیر کارخانه ای) شده که خوشبختانه این روند روز به روز رو به فزونی است.
با این حال به دلایل:
۱٫ تنوع زیاد محصولات غذایی عرضه شده و عدم امکان نظارت مستمر توسط واحدهای نظارتی
۲٫ عدم اطمینان و عدم تشخیص اصالت طبیعی و ارگانیک بودن آنها توسط مردم
۳٫ زمان ماندگاری کمتر و فسادپذیری سریع تر محصولات طبیعی نسبت به محصولات کارخانه ای حاوی مواد نگهدارنده
۴٫ عدم وجود یا ضعف شبکه توزیع سراسری محصولات طبیعی
۵٫ هزینه تمام شده بالای محصولات به دلیل تولید کمتر واحدهای محلی و عدم امکان فروش بالا
دسترسی عمومی به محصولات غذایی طبیعی، سالم و ارگانیک برای همگان غیر ممکن گشته است.
بر این اساس و بنا بر رسالت شریف خود مبنی بر دفاع از سلامت انسان ها که بالاترین هدیه خداوندی است بر آن شدیم که با تشکیل شبکه محصولات سالم؛ کلیه مواد غذایی مورد نیاز یک خانواده را از بهترین تولید کنندگان آن در سراسر ایران گلچین، تهیه و در کوتاه ترین زمان ممکن با هزینه ای پایین تر از شرایط فعلی مستقیما از مزرعه تا سفره به شما عزیزان تقدیم نمائیم.
این فرآیند ضمن تضمین تهیه همه نیازهای یک سفره؛ به دلیل خرید و توزیع سریع، مستقیم و بدون واسطه باعث حفظ سلامت و طراوت مواد غذایی شده و ضمن حمایت از تولیدات داخلی، به دلیل کاهش هزینه های معمول به سبد اقتصادی خانواده هم کمک شایانی می کند.

برای تحقق این امر که از حدود ۳ سال قبل ایده آن توسط جناب آقای دکتر ستاری مطرح گردید، ابتدا لیست مواد غذایی مورد نیاز یک سفره ایرانی بالغ بر ۸۰۰ قلم تهیه گردید، سپس شناسایی مراکز تولید در دستور کار گروه کارشناسی قرار گرفت و طی سال گذشته سفرهای متعددی به اقصی نقاط ایران خصوصا جوامع محلی صورت گرفت و بررسی های لازم به عمل آمد.
پس از ارزیابی های اولیه و اطمینان از اصالت و سلامت مواد غذایی ذکر شده، به دلیل عدم تولید تمام مواد غذایی مورد نیاز به صورت طبیعی و ارگانیک، در مرحله اول فروشگاه مجازی شامل ۳۰۰ قلم از مواد غذایی ضروری ذکر شده در معرض فروش عموم قرار گرفته است.
بسیار خدا را شاکریم و خرسندیم که توفیق یافتیم قدم اول برای حفظ سلامت جسم و روح جامعه ایرانی و مهدوی که همان تهیه مواد غذایی سالم، طبیعی و ارگانیک (طیب و طاهر) است را برداریم.
سالهای سال در همایش ها، برنامه های آموزشی عمومی -اعم از حضوری و مجازی- و رسانه ملی؛ هر وقت به عنوان اولین قدم حفظ سلامت، توصیه به مصرف غذای سالم می کردیم با این سوال مواجه می شدیم که از کجا با اطمینان خاطر مواد غذایی اولیه طبیعی، سالم، ارگانیک و با اصالت را تهیه کنیم ؟
و اینک با همت مجموعه تیمانیک این امکان فراهم گشته و عدم دسترسی به مواد غذایی سالم بهانه ای بیش نخواهد بود.
رسالت ما، دفاع از سلامت مردم؛
هدف ما، تامین همه مواد غذایی اولیه سالم برای یک سفره ایرانی؛
و دورنمای ما، آن است که روزی بتوانیم تمام مواد غذایی مورد نیاز خانواده های ایرانی را در کوتاه ترین زمان ممکن درب منزل ایشان تقدیم نمائیم.