عنوان می شود که فروشگاه های اینترنتی قابل اطمینان نیستند و پس از خرید، در صورتی که با مشکلی مواجه شوید، دست شما به جایی نمی رسد؟ آیا این موضوع صحت دارد؟

متاسفانه این مورد نیز مانند سایر موارد تنها برای تخریب ذهنیت مشتری است، اینکه یک فروشگاه، اینترنتی است به معنی مشخص نبودن جا و مکان آن نیست، به خصوص در مورد فروشگاه های بزرگ، بلکه به معنی این است که در این فروشگاه ها، شما به جای مراجعه حضوری می توانید از طریق مراجعه به وب سایت و در تمام طول شبانه روز و هفت روز هفته، خرید خود را انجام دهید.

علاوه بر آن فروشگاه های اینترنتی برای کسب مجوز فعالیت نیازمند کسب تاییدیه از جمله از اماکن نیروی انتظامی هستند. مجوزهای مراجع ذیصلاح مانند مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت و پروانه کسب از اتحادیه، بدون مشخص بودن مکان فعالیت به هیچ کسب و کاری اعطا نمی گردد.

از طرف دیگر شما در مقایسه با فروشگاه های در سطح شهر، در فروشگاه تیمانیک طرف حساب با یک شرکت و برند ثبت شده می باشید که به مراتب پاسخگویی بیشتر دارد.

 

کالای مورد نظرم را در سایت پیدا نکردم می توانید راهنمایی‌ام کنید؟

نوار جستجو اولین راه برای پیدا کردن کالای مورد نظرتان است. با تایپ نام کالای مورد نظر در نوار جستجو می‌توانید آن را پیدا کنید. شیوه دیگر منوی اصلی سایت است. برای مثال شیر را در قسمت لبنیات می‌توانید ببینید.

 

تیمانیک ارائه بهترین خدمات در تمامی مراحل خرید را، حق مشتریان خود دانسته تا خریدی آسان و مطمئن داشته باشند.

کالاهای عرضه شده در سایت، توسط تیم تیمانیک مورد بررسی قرار گرفته و نهایتاً اقدام به ثبت ویژگی های آن محصول نموده ایم. لذا این اطمینان را به کاربران تیمانیک می‌دهیم که هر آنچه در سایت در رابطه با کالاها مشاهده می‌نمایید حقیقی و واقعی بوده و با آرامش خیال می‌توانند فرآیند خرید را انجام دهند.

کلیه سفارشات ثبت شده در روزهای هفته از شنبه تا جمعه در همان روز پردازش شده و امکان سفارش‌گذاری در تمامی روزها برای کاربران مهیا می‌باشد.

با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی در تیمانیک به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری و تایید آن، حق لغو آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای تیمانیک محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده، محصول دیگری را خریداری کند.

درصورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید مانند اتمام موجودی کالا یا انصراف کاربر، مبلغ پرداخت شده در اسرع وقت به حساب ایشان واریز خواهد شد.

در صورت انصراف کاربر از خرید، باید هر چه سریع‌‏تر و پیش از ارسال کالا انصراف خود را به واحد خدمات مشتریان تیمانیک اطلاع دهد. در این حالت امکان لغو و یا تغییر سفارش وجود دارد.

تیمانیک می‌تواند بدون اطلاع قبلی نسبت به متوقف نمودن سفارش‌گیری در سایت اقدام نماید. اما کلیه سفارشات ثبت شده قبل از این توقف را به خریداران ارسال می‌نماید. تیمانیک می‌تواند فروش کلیه یا بخشی از محصولات قابل ارائه خود را به هر دلیلی اعم از اتمام موجودی و یا سایر دلایل بدون هرگونه اطلاع‌رسانی قبلی متوقف نماید.

در صورت بروز هرگونه خطای احتمالی نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت، حق ابطال سفارش و خرید انجام شده برای تیمانیک محفوظ است. تیمانیک در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط کاربر واریز و عودت می‌نماید و کاربر با ورود به سایت تیمانیک می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.

کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی ا‌ست درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش ایشان قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود.

 

در چه ساعاتی از شبانه روز می توانم سفارش خودم را ثبت کنم؟

در تمامی ساعات شبانه روز امکان ثبت سفارش توسط شما وجود دارد. کارشناسان تیمانیک در کوتاهترین زمان ممکن برای پیگیری سفارش با شما تماس خواهند گرفت.

 

می‏‌توانم سفارشم را تلفنی ثبت کنم؟

به منظور تسریع فرایند پردازش و ارسال سفارش و نیز کاهش امکان بروز خطا در ثبت سفارش، مشتریان محترم ‏باید سفارشات خود را اینترنتی ثبت کنند. اما در موارد خاص افراد می توانند تلفنی تماس گرفته و همکاران ما برای ایشان سفارش را در سیستم ثبت نمایند.

 

حداقل میزان سفارش در تیمانیک چقدر است؟

حداقل میزان سفارش بسته به دلخواه شما می‌باشد.

 

آیا قیمتهای سایت به روز است؟

بله، ما همواره تمام سعی خود را انجام می دهیم تا وضعیت قیمت و موجودی سایت به روز باشد. با این حال مشتریان جهت آگاهی از آخرین قیمت و موجودی تنها لازم است ثبت سفارش نمایند.

 

آیا امکان تخفیف روی قیمتهای سایت وجود دارد؟

با توجه به اینکه قیمت گذاری کالاها در تیمانیک بر اساس حداقل حاشیه سود می باشد، متاسفانه امکان هیچ تخفیفی بر روی قیمت های آن وجود ندارد.

اما به شما تضمین می دهیم که با بهترین قیمت ممکن خرید خود را انجام خواهید داد.

 

آیا امکان خرید حضوری وجود دارد؟

خیر، به دلیل ماهیت کاری فروشگاه امکان خرید حضوری تحت هیچ شرایطی وجود ندارد.

 

آیا امکان رویت کالا قبل از خرید وجود دارد؟

خیر، به دلیل ماهیت کاری فروشگاه، امکان رویت کالاها از نزدیک وجود ندارد. اما برای فراهم آوردن امکان خرید برای مشتریان، اطلاعات کامل محصولات و عکس آنها در وب سایت قرار داده شده که مشتریان به کمک آن می توانند خرید خود را انجام دهند.

 

آیا می توانم کالایی را که موجود نیست رزرو کنم؟

در حال حاضر امکان رزرو کالا، برای کالاهای ناموجود وجود ندارد.

 

از وضعیت سفارشی که ثبت کردم چگونه می‌توانم مطلع شوم؟

تیمانیک با ارسال پیامک (اس ام اس) و ارسال ایمیل وضعیت سفارش شما را به اطلاعتان می‌رساند. در صورت لزوم هم می‌توانید از طریق تماس با واحد امور مشتریان تیمانیک اطلاعات تکمیلی را دریافت نمایید.

 

آیا لازم است که بعد از ثبت سفارش، برای اطمینان از پردازش آن، با تیمانیک تماس بگیرم ؟

خیر، پس از ثبت سفارش، پیامکی از طرف تیمانیک برای شما ارسال خواهد شد تا از آغاز روند خرید خود مطمئن شوید. و در صورت نیاز کارشناسان پشتیبانی تیمانیک با شما تماس خواهند گرفت.

 

سیاست قیمت گذاری

این سیاست بر طبق قیمت مصرف‌کننده مندرج بر روی کالا و مبتنی بر احترام به حقوق مصرف‌کنندگان می‌باشد و سایت تیمانیک به صورت مستمر نسبت به بروز‌رسانی قیمت ها اقدام می‌نماید. گفتنی است در مواردی که کالا به طور خاص و در مقطع زمانی کوتاه دچار تغییر قیمت شده باشد، محتمل است قیمت مصرف‌کننده درج شده روی کالا به دلیل موجودی قبلی تامین‌کننده کمتر از قیمت مندرج در سایت باشد. بدیهی است که در چنین موارد خاصی، با توجه به عدم اطلاع فروشگاه اینترنتی تیمانیک از اختلاف قیمت، کالا بر اساس نرخ روز به فروش خواهد رسید. خریدار باید مستحضر باشد که همواره قیمت‌های مندرج در سایت تیمانیک ملاک محاسبه و صدور فاکتور می‌باشند.

مبلغ فاکتور سفارش خود را چگونه پرداخت کنم؟

پرداخت وجه سفارش در تیمانیک از سه طریق امکان‌پذیر است:

۱-      پرداخت اینترنتی از طریق درگاه پرداخت اینترنتی بانکها

۲-      پرداخت با کارت بانکی از طریق دستگاه کارتخوان (POS) در محل تحویل

۳-      پرداخت نقدی در محل تحویل

 

برای اطلاعات بیشتر می‏توانید به صفحه روش‌‏های پرداخت مراجعه کنید.

 

آیا ممکن است کالارسان همراه خود دستگاه کارتخوان سیار (POS) بیاورد؟

بله، دستگاه کارتخوان سیار (POS) همیشه همراه کالارسان‌های تیمانیک خواهد بود.

 

با کدام کارت بانکی، می توان هزینه سفارش را پرداخت کرد؟

پرداخت اینترنتی یا پرداخت از طریق دستگاه کارتخوان سیار از طریق همه کارت‏‌های بانکی عضو شبکه شتاب میسر است.

در حال حاضر بانک‌های آینده، اقتصاد نوین، پارسیان، پاسارگاد، پست بانک، تجارت، توسعه صادرات، رفاه، سامان، سپه، سرمایه، سینا، صادرات، صنعت و معدن، کارآفرین، کشاورزی، مسکن، ملت، ملی، دی، انصار، قرض‌الحسنه مهر ایران، رسالت، ایران زمین، گردشگری، حکمت ایرانیان، توسعه تعاون، قوامین، بانک شهر و موسسه اعتباری توسعه در شبکه شتاب فعال هستند.

پرداخت اینترنتی انجام دادم، مبلغ از حساب من کسر گردید ولی تراکنش ناموفق بود؟

گاهی ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود. اما در این مواقع جای نگرانی وجود ندارد. در این حالت معمولاً پول شما در حساب‏‌های میانی بانک است و خود بانک مغایرت‏‌ها را رفع کرده و مبلغ را به صورت خودکار به حساب شما برگشت می‌‏دهد. اگر تا ۷۲ ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف شود.

 

مغایرت پرداخت سفارش را چگونه اطلاع دهم؟

بعضاً اگر پرداخت آنلاین ناموفق و یا مبلغ سفارش با مغایرت فاكتور پرداخت شده بود، موضوع را با تیمانیک از طریق تماس تلفنی در میان بگذارید تا در اسرع وقت نسبت به مشكل پیش آمده اقدامات لازم انجام پذیرد.

 

آیا می‌‏توانم وجه سفارش خود را به صورت اقساطی پرداخت کنم؟

در حال حاضر چنین امکانی وجود ندارد.

 

آیا می‌توانم برای پرداخت سفارش خود چک بدهم؟

خیر، برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی تیمانیک از پذیرش هرگونه چک بانکی معذور است.

 

آیا درگاه پرداخت اینترنتی فروشگاه اینترنتی تیمانیک امن است؟

شما هنگام پرداخت اینترنتی، از سایت تیمانیک وارد درگاه بانک مورد نظر شده و از طریق درگاه و وب سایت آن بانک، وجه خود را پرداخت می نماید. لازم به توضیح است که درگاه های بانکی نیز با توجه به آنکه از پروتکل امن https استفاده می کنند، جایی برای نگرانی ندارند.

پرداخت اینترنتی به گونه‏‌ای طراحی شده که امن و راحت باشد. با وجود این شما نه تنها برای خرید از تیمانیک که هنگام هرگونه پرداخت اینترنتی برای اطمینان از امنیت پرداخت خود نکته‏‌های زیر را رعایت فرمایید:

– با مشاهده قسمت آدرس (Address Bar)، در مرورگر (Browser) وب خود مطمئن شوید از پروتکل امن https به جای پروتکل http استفاده می‏‌شود به عبارت دیگر باید در ابتدای آدرس، https وجود داشته باشد.

– قبل از ورود اطلاعات از وجود قفل طلائی رنگ در قسمت بالا و سمت راست صفحه مرورگر وب خود مطمئن شوید، در صورت عدم مشاهده این قفل از وارد کردن اطلاعات کارت خود خودداری کنید.

– برای ورود اطلاعات کارت خود حتماً از صفحه کلید مجازی موجود استفاده کنید.

 

امکان خطا در قیمت های سایت

فروشگاه همواره سعی می نماید که قیمتهای کالاها را به درستی و با حداقل خطا در سایت وارد نماید. اما از آنجائی که این قیمتها توسط کارشناسان و اپراتورها وارد سایت می گردند، همواره امکان خطای انسانی در ورود اطلاعات وجود خواهد داشت. لذا در مواقعی که این قیمتها به اشتباه وارد سایت شده باشند هیچ گونه تعهدی برای فروشگاه برای فروش کالا به همان قیمت اشتباه ایجاد نخواهد نمود.

در صورت وجود هرگونه اشکال در درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت تیمانیک، حق بی اثر نمودن سفارش و یا خرید انجام شده برای تیمانیک محفوظ بوده و در صورت وجود مغایرت در مشخصات کالاها مرجع مورد استناد سایت اصلی تولید کننده کالا می باشد.

در این موارد حتی چنانچه بر اساس قیمت اشتباه، کالا برای مشتری فاکتور و ارسال گردد، مشتری موظف است در صورتی که کالا را از بسته بندی خارج نکرده باشد یا آن را عودت نماید و یا ما به التفاوت وجه را واریز نماید و در صورتی که کالا را از بسته بندی خارج کرده باشد، موظف است ما به التفاوت وجه را به حساب فروشگاه واریز نماید. مشتری با قبول قوانین سایت حق هر گونه اعتراض در این موارد را از خود سلب می نماید.

تیمانیک تمام تلاش خود را می كند تا در سریع ترین زمان ممكن سفارش ها را تحویل دهد تا مشتری لذت خریدی دلچسب و به دور از ترافیك را تجربه نماید.

 

آیا تیمانیک در سایر شهرها شعبه دارد؟

تیمانیک در حال حاضر به غیر از شهر قم در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس‌‏ها، تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به تیمانیک اطلاع دهید.

 

تیمانیک به کدام مناطق ارسال دارد؟

تیمانیک در حال حاضر فقط در محدوده شهر قم ارسال دارد.

 

به تاریخ انقضاء محصولات توجه می‌شود؟ ممکن است تاریخ گذشته برایم ارسال شود؟

تلاش ما در تیمانیک بر این است که باید نیمی از دوره مصرف تا زمان انقضاء محصولات مانده باشد تا برای شما ارسال شوند. در صورت ارسال کالایی با تاریخ گذشته شما حق دارید با واحد امور مشتریان تیمانیک تماس بگیرید و تقاضای تعویض کالا را داشته باشید.

 

نکات مهم در هنگام تحویل سفارش

  1. مشتریان محترم موظف هستند هنگام تحویل گرفتن سفارش و قبل از بازکردن بسته بندی، مشخصات کالای سفارش داده شده را با کالای تحویلی مطابقت داده و در صورت مغایرت از تحویل گرفتن آن خودداری نماید.
  2. مشتریان محترم موظف هستند در هنگام تحویل گرفتن سفارش، کالای سفارش داده شده خود را تحویل ظاهری بگیرند. (تحویل ظاهری یعنی کالا از تمام جنبه های فیزیکی و ظاهری بررسی و در صورتی که فاقد هرگونه ایراد ظاهری باشد، تحویل گرفته شود.)

توجه: در صورتی که آسیب‏های ناشی از حمل‌ونقل در لحظه قابل مشاهده است و یا بسته‌بندی کالا در زمان حمل دچار آسیب شده است، شما می‏ توانید از تحویل گرفتن مرسوله خودداری نمایید تا جهت بررسی و ارسال مجدد به تیمانیک عودت شود.

آسیب‏‏های ناشی از حمل و نقل باید در عرض ۲۴ ساعت کاری پس از تحویل سفارش به امور مشتریان تیمانیک اطلاع داده شود.

توجه گردد هنگامی که کالا تحویل ظاهری گرفته می شود، فروشگاه دیگر مسئولیتی در قبال مشکلات و ایرادات ظاهری کالا نخواهد داشت.

  1. طبق دستورالعمل پلیس فتا در هنگام تحویل سفارشاتی که پرداخت آنها آنلاین بوده است، ارائه کارت ملی مطابق با نام فرد سفارش دهنده، اجباری است.
  2. طبق قوانین فروشگاه، در سفارش هایی که پرداخت آنها در محل مشخص گردیده است، قبل از تحویل کالا، ابتدا لازم است که وجه فاکتور تسویه و سپس کالا تحویل گردد. پس از تسویه وجه فاکتور، مشتری در حضور نماینده فروشگاه فرصت خواهد داشت تا کالای خود را از نظر سلامت ظاهری بررسی کند.
  3. به دلیل مسائل و مشکلات روی داده و بر اساس هماهنگی صورت گرفته با پلیس فتا و نیروی انتظامی، تحویل کلیه سفارش ها درب ورودی ساختمان خواهد بود.

 

امکان ارسال کالای اشتباه

فروشگاه همواره سعی می نماید دقیقا کالای سفارش داده شده توسط مشتری را برای ایشان ارسال نماید؛ اما به دلیل حجم بالای سفارشات و امکان خطای سیستمی یا انسانی، در موارد معدود ممکن است کالای اشتباهی برای مشتری ارسال گردد. در این موارد همان طور که در بند ۱ بخش قبل (نکات مهم در هنگام تحویل سفارش) به صراحت اعلام گردیده، مشتریان موظف هستند هنگام تحویل گرفتن سفارش و قبل از بازکردن بسته بندی، مشخصات کالای سفارش داده شده را با کالای تحویلی مطابقت داده و در صورت مغایرت از تحویل گرفتن آن خودداری نماید. حال چنان چه مشتری بدون چک کردن کالا را تحویل و از بسته بندی و پلمپ اولیه خارج نموده باشد، در صورتی که قیمت کالای تحویل گرفته شده بیشتر از کالای سفارش داده شده باشد، موظف است مابه التفاوت وجه را حداکثر ۴۸ ساعت پس از اطلاع، به حساب فروشگاه واریز نماید، در غیر این صورت فروشگاه حق خواهد داشت نسبت به پیگیری از طریق مراجع قضایی ذیصلاح اقدام و در این صورت کلیه خسارات، هزینه های دادرسی و حق الوکاله بر عهده مشتری خواهد بود. اما در صورتی که کالای تحویل گرفته شده توسط مشتری ارزان تر از کالای سفارش داده شده باشد، فروشگاه موظف است حداکثر ۴۸ ساعت پس از اطلاع، مابه التفاوت را به حساب مشتری واریز نماید، در این موارد به دلیل اینکه کالا از بسته بندی و پلمپ اولیه خارج گردیده است، امکان عودت وجود ندارد.

تیمانیک همواره تلاش می‌نماید تا کالای ارسال شده در نهایت سلامت تحویل مشتری گردد. در صورتی که عیب یا مشکلی در هنگام تحویل کالا مشاهده شد، کالای فوق بدون هیچ هزینه ای تعویض می گردد.

 

شرایط استرداد کالا

باتوجه به این‌که کالاهای عرضه شده در تیمانیک شامل مواد ‌غذایی و کالاهای فاسد‌شدنی می‌باشد، امکان مرجوع نمودن کالاها به‌جز در مواردی که در ذیل شرح داده می‌شود، وجود ندارد.

در صورت انصراف کاربر از خرید، باید هر چه سریع‌‏تر و پیش از ارسال کالا انصراف خود را به واحد خدمات مشتریان تیمانیک اطلاع دهد. در این حالت امکان لغو و یا تغییر سفارش وجود دارد.

لطفاً قبل از هر اقدامی، موارد را به کارشناسان واحد امور مشتریان تیمانیک اطلاع دهید.

از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش تیمانیک جدا خودداری نمایید.

 

آیا امکان برگشت کالای خریداری شده وجود دارد؟

بله، اگر از کالای ارسال شده به هر دلیلی (اعم از مخدوش بودن کالا، عدم انطباق کالا با سفارش ثبت شده، ناقص بودن سفارش، سپری شدن تاریخ انقضا یا کوتاه بودن مهلت مصرف باقیمانده، عدم انطباق قیمت روی کالا با فاکتور ارسالی و …) رضایت کامل نداشتید، کافی است از تحویل گرفتن سفارش و پرداخت وجه به کالارسان خودداری نمایید. در صورتی که وجه سفارش را به صورت آنلاین پرداخت کرده‌اید، تیمانیک متعهد می‌شود که وجه پرداختی را ظرف مدت حداکثر ۴۸ ساعت کاری به کارتی که از طریق آن خرید خود را انجام داده‌اید باز‌گرداند.

 

اگر کالایی مشکل داشت، تاریخ نداشت و یا خراب بود چه کاری انجام دهم؟

اشکال و یا ایراد کالا باید حداکثر تا ۲ روز کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات مشتریان تیمانیک اطلاع داده شود. کارشناسان تیمانیک ایرادهای اعلام شده توسط کاربر را بررسی و کنترل خواهند کرد و در صورت تایید نقص، کالا تعویض و یا در صورت تمایل با کالایی دیگر جایگزین خواهد شد.

توجه: در صورتی که آسیب‏های ناشی از حمل‌ونقل در لحظه قابل مشاهده است و یا بسته‌بندی کالا در زمان حمل دچار آسیب شده است، شما می‏ توانید از تحویل گرفتن مرسوله خودداری نمایید تا جهت بررسی و ارسال مجدد به تیمانیک عودت شود.

آسیب‏‏های ناشی از حمل و نقل باید در عرض ۲۴ ساعت کاری پس از تحویل سفارش به امور مشتریان تیمانیک اطلاع داده شود.

در صورتی که موجودی کالای آسیب دیده یا مشکل دار به اتمام رسیده باشد و تیمانیک امکان تعویض کالای آسیب دیده با کالای جایگزین را نداشته باشد، مبلغ سفارش به حساب خریدار واریز خواهد شد.

 

اگر کالایی ارسال شده با آنچه در سایت دیده ام یا سفارش داده ام مغایرت داشت باید چه کار کنم؟

اگر مشخصات کالای دریافت شده با سفارش ثبت شده مغایرت داشته باشد و از روی بسته، کالا قابل تشخیص باشد باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

در این صورت قطعا کالای شما تعویض شده و یا مبلغ آن پس از بازگرداندن کالا عودت داده می شود. شما برای این كار می توانید از راه های ارتباطی كه در صفحه تماس با ما ذكر شده است استفاده نمایید.

 

در صورت بازگرداندن کالا، مبلغ پرداخت شده چه زمانی و چگونه استرداد می شود؟

هنگامی که کالایی بازپس فرستاده ‏شود، پس از کارشناسی و تایید واحد خدمات پس از فروش، هماهنگی لازم برای استرداد مبلغ سفارش با مشتری به عمل آمده و تا ۴۸ ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری مسترد خواهد شد.